Facebook
Připojte se k nám na facebooku. :)
 
facebook_big.png
Sponzor a e-shop

dance-point.czE-shop s tanečním zbožím

Foto galerie

ˇ

O nás

Taneční klub Henzély-Swing, občanské sdružení vznikla na jaře 2001 jako klub zaměřený na dětské a juniorské tancování.
Prvopočátky klubu však sahají hluboko do historie někdy kolem roku 1960, kdy pan Švagera starší založil Klub společenského tance Swing. V roce 1966 byli manželé Igor a Jaroslava Henzélyovi  požádáni o trénování a vedení klubu. K realizaci došlo až v roce 1969, kdy se manželé Henzélyovi přestěhovali z Kralovic do Kroměříže.
Během prvních tří let pod vedením manželů Henzélyových se v klubu podařilo vytrénovat řadu vynikajících tanečních párů, včetně držitelů třídy M a řadu držitelů tříd A, B, C. V pozdějších letech ( kolem roku 1976) se objevilo disco a proto se činnost klubu Swing přeorientovala na tento styl, s důrazem na předtančení a choreografie.  Nesporný vliv měly různé taneční festivaly, pořádané v pěti kategoriích ST a LA, z nichž nejvýznamnější byl festival tance a přátelství v Ústí nad Labem. KST Swing soutěžil s různými úspěchy pod dobu 25 let na krajských a ústředních festivalech. Podařilo se mu několikrát získat i hlavní cenu festivalu v Ústí nad Labem, z nichž nejvýznamnější je choreografie Kostka.
Kolem roku 1990 se do popředí zájmu vrátilo opět párové tancování a manželé Henzélyovi vytrénovali další řadu tanečníků s nejvyšší taneční třídou M. Klub vedli manželé Henzélyovi až do roku 1997, kdy skončila jejich spolupráce s KD Kroměříž, a kdy byli nuceni z klubu odejít. S manželi Henzélyovými odešel z klubu i jejich nejúspěšnější pár (jejich děti) Igor Henzély ml. s Lindou Henzélyovou, kteří se v letech 1999 a 2000 stali finalisty Mistrovství ČR v 10-Tancích. Po ukončení soutěžní kariéry v roce 2000 se Igor Henzély ml. začal věnovat trénování svého syna Martina a dalších dětských párů.
V roce 2001 ve spolupráci se svou sestrou Lindou a svými rodiči manželi Henzélyovými založil Taneční klub Henzély – Swing. Označení klubu dovětkem Swing byl zachován s ohledem na více než třicetileté spojení manželů Henzélyových s KST Swing. TK Henzély –Swing se jako první v Kroměříži začal věnovat dětskému a juniorskému tancování. Od svého založení vychoval tento klub pod vedením celé rodiny Henzélyových opět řadu vynikajících tanečníků s třídou C, B, A a M.